poniedziałek, 18 grudnia 2017

Woda źródlana Żywiec Zdrój - to torebki, do pracy, na wycieczkę

Wolicie wodę mineralną czy źródlaną? My jeszcze do niedawna nie wyobrażaliśmy sobie picia wody niegazowanej, lubiąc gazowaną lub średniogazowaną. Od jakiegoś czasu przyzwyczajamy się do tej bez gazu, a prym w tym wiedzie najmłodsza latorośl - Klaudia Róża. 


Wyedukowana o zaletach wody przez kilka lat w przedszkolu, jest przyzwyczajona do picia wody zamiast słodzonych sztucznie napojów pseudo owocowych. Picie wody po prostu dla ugaszenia pragnienia lub jako dodatek do posiłków to u niej codzienność. My, dorośli się tego jeszcze uczymy, mając świadomość jaki woda ma dobroczynny wpływ na organizm. 


Ostatnio mieliśmy okazję pić wodę źródlaną  marki Żywiec, która jest wodą źródlaną. Można się w nią zaopatrzyć zarówno w dużych butelkach 1,5 litrowych, ale też małych 500ml, kompaktowych, które mieszczą się torebce czy plecaku. 


Na małych opakowaniach wody producent oprócz zachęcającej grafiki, sugerującej w jakich sytuacjach można zabrać ze sobą wodę, dopisał też przy zabawnych zdjęciach dzieci, zalety picia wody, o których powinniśmy pamiętać, a nie zawsze sobie je uświadamiamy. Oto i one:

1. Regularne picie wody małymi łykami nawadnia efektywniej - warto małą butelkę mieć więc w torebce, by od czasu do czasu popić haust zdrowej wody.
2. Picie wody pomaga utrzymać koncentrację przy pracy.
3. Picie wody pomaga utrzymać prawidłową temperaturę ciała, np.  w czasie intensywnych ćwiczeń, biegania czy jazdy rowerem. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam