poniedziałek, 18 grudnia 2017

Islandia, Kuba czy Albania?

Była już modna Rumunia, to może teraz Albania? Był Meksyk czy Brazylia, to teraz Kuba?  Była Norwegia czy Dania, to teraz dalej - Islandia? Kierunki najciekawszych do odwiedzenia miejsc ciągle się zmieniają.  Biura podróży już prześcigają się w ofertach przeróżnych destynacji, które swoją popularność utrzymują od przynajmniej kilku lat, a niektóre zyskują na popularności.


Całe Bałkany, po latach trudnej sytuacji politycznej, teraz zaczynają odżywać, przyciągając wielu turystów i kusząc pięknymi pejzażami, wspaniałą pogodą i co super ważne - przystępnymi cenami. Wiele ciekawych miejsc zobaczyć można w Albanii czy Macedonii. Także Czarnogóra z roku na rok zdobywa sobie coraz wyższą pozycję. 


Islandia jest wymieniana np. jako jeden z najbezpieczniejszych krajów na wakacje. Według raportu Global Peace Index, przygotowanego przez Instytut dla Ekonomii i Pokoju, na czele rankingu 162 państw znajdują się państwa najbezpieczniejsze. Już w 2015 roku były to Islandia, Dania i Austria. Natomiast na drugim końcu zestawienie umieszczono Syrię, Irak i Afganistan - co przecież nie dziwi. Dla przykładu Tunezja zajęła 76 miejsce, Turcja 135, zaś Egipt 137. Polska zajęła 19 pozycję. 


Wprawdzie na Kubę latają amatorzy dalekich podróży już od dłuższego czasu, to nie każdy zwiedza Kubę tak samo. Niektórzy ograniczają się do pobytu w hotelu i zażywania relaksu, jaki oferuje ośrodek, w którym się zakwaterowali  w ciągu 8-dniowej wyprawy wybiorą się na jakąś jedną lub dwie wycieczki. Kubę można jednak, zresztą jak inne kraje również (mniej lub bardziej bezpiecznie) zwiedzać na własną rękę z autorsko opracowaną trasą i poruszając się tamtejszą komunikacją. Na taką wyprawę jednak lepiej wybrać się w kilka osób, a przynajmniej we dwie, by skupić się na wrażeniach, a nie na trwodze o swoje bezpieczeństwo. Kolory, plaże, pogoda i swoiste zatrzymanie w czasie na Kubie zachwycać będzie jeszcze długo turystów z o wiele dalej posuniętej cywilizacji. Powstają też specjalne biura podróży, które organizują nietypowe wycieczki po Kubie w małych grupach w celu jak najbardziej różnorodnych wrażeń, które chce się przywieźć z tego kraju. Jednym z takich biur jest "Hola Cuba" założone przez znaną specjalistkę od content marketingu Barbarę Stawarz-Garsiję i jej męża, które działa od około roku.      

Przy tej okazji warto wspomnieć, że z podwarszawskiego lotniska Modlin przybywa destynacji, w których można się udać m.in. na wakacje. Dostępnych jest już ponad 40 kierunków europejskich i nie tylko. Sprawdzić można to tu: https://modlinparking.pl/dojazd/   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam