wtorek, 24 stycznia 2017

Skok nad morze, czy może jednak na dłużej?

Można powiedzieć, że mamy skok nad Morze Bałtyckie, ale w zeszłym roku nie udało nam się tam pojechać. Terminy, terminy, terminy. Wakacje nie zając, nie uciekną, ale fajnie pomarzyć o takim widoku. Wyjść w słoneczny, gorący dzień na plażę, usiąść sobie w jednej z takich plażowych budek i spokojnie poczytać książkę. Trzeba się postarać, żeby ten plan za pół roku się udał! 

Cudownie byłoby zostać na ciut dłużej i pomieszkać sobie w jakiejś uroczej miejscówce. A propos zamieszkania nad morzem, kiedy czyta się wpisy u blogerów znad morza, zawsze jest w nich jakaś taka harmonia i spokój. Niektórzy mają tam swoje mieszkania, inni wynajmują, a jeszcze inni rozważają dopiero decyzję o zakupie swojego "M" w nadmorskiej okolicy. Osób niezadowolonych wśród nich nie uświadczysz. No może wskazują czasem na jeden minus, że do Warszawy daleko, ale to już kwestia podejścia i wybrania środka lokomocji do przemieszczanie się.

Morze ma jakąś cudowną magię. Przyciąga, budzi nostalgię, roztkliwia, czaruje. W dodatku są tam przecież świetnie rozwijające się miasta, które w dodatku mają też piękną wielowiekową tradycję zaklętą w zabytkowej architekturze. Nic dziwnego, że przybywa tam amatorów osiedlania się na dłużej. Deweloperzy   prześcigają się w propozycjach mieszkań na atrakcyjnie położonych w niedalekim sąsiedztwie od brzegu morza osiedlach. Jedną z takich ofert można znaleźć na stronie http://www.burco.pl/. Możliwości osiedlenia się na terenach nadmorskich powiększają się. Atrakcyjne mieszkania stają się coraz bardziej dostępne w cenie i spełniają zróżnicowane oczekiwania klientów. Bliskość miejskiej infrastruktury Trójmiasta oraz  jej szeroki wachlarz propozycji kulturalno-edukacyjnych, stwarza wrażenie, że przeprowadzka nad morze będzie dobrym pomysłem.

Turystyczny tłok i problemy komunikacyjne, choćby z parkowaniem czy korkami na drodze prowadzącej na Hel, mogą napawać obawą przyszłych potencjalnych mieszkańców nadbałtyckich kurortów. Biorąc jednak pod uwagę sezonowość tego zjawiska oraz zróżnicowane lokalizacje osiedli mieszkaniowych i apartamentowców, ten aspekt nie jest aż tak znaczący w zestawieniu z zaletami posiadania własnego lokum nad morzem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam