środa, 4 października 2017

Panele do mieszkania w wersji 3D, czyli beton architektoniczny

Jednym z chętniej wykorzystywanych w ostatniej dekadzie ozdobnych elementów wykończeniowych, zarówno w mieszkaniach jak i domach, są kompozycje tworzone z materiału o nazwie beton architektoniczny.


Oferta tego materiału, który charakteryzuje się wyjątkową trwałością, ale i bogatym wzornictwem, jest z roku na rok coraz większa. Do tej pory, w dużym stopniu beton wykorzystywany był głównie na zewnątrz posesji, do tworzenia np. ogrodzeń wokół nich. Jednak duża plastyczność betonu w fazie produkcyjnej i wychodzenie naprzeciw różnym gustom klientów przez wytwórców materiałów budowlanych sprawiła, że beton ów zagościł również "na salonach".

Wprawdzie beton i salon w pierwszym momencie nie wydają się mieć niczego wspólnego, to jednak się wydarzyło. Właściciele domów zaczęli decydować się na użycie betonu architektonicznego nie tylko ze względu na wiele ciekawych wzorów jego faktury, ale także z tego powodu, że beton z zasady jest w kolorze szarym, a ten kolor jest w ostatnich czasach bardzo modny. Szare ściany są w wielu dzisiejszych mieszkaniach i odbierane jest to za prawdziwy hit.

Płyty z betonu architektonicznego w wersji 3D podkreślają we wnętrzach nowoczesny, surowy, minimalistyczny styl aranżacji pomieszczenia. Nie da się ich nie zauważyć, a wręcz ich celem jest wyrazistość i zwracanie uwagi na wyjątkowy charakter pokoju lub większego salonu. O czym nie wszyscy wiedzą, beton architektoniczny jest materiałem przyjaznym dla alergików, dzieci oraz zwierząt. Jest naprawdę dobrej jakości, o co dbają producenci, posiadając certyfikaty CE i PZH.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam