piątek, 8 września 2017

Projekty unijne

Projekty unijne są szansą na rozwój w wielu sektorach gospodarki, ale także obszarach związanych ze szkoleniami, zachowaniem dziedzictwa kulturowego, promowaniem polskiej tradycji oraz w sferze kształcenia.

Z projektów unijnych przez ostatnie lata korzystały zarówno firmy, samorządy terytorialne jak i osoby inwestujące w swój rozwój i edukację. Dotacje unijne są zazwyczaj dopasowane lokalnie do potrzeb ludności danego województwa oraz poszczególnych powiatów, w ramach określonych projektów.

Samo formułowanie  wniosków nie jest rzeczą prostą. Wymaga analizy różnych czynników, które mogą mieć wpływ na powodzenie danej inwestycji, na którą będą przeznaczone. W niektórych przypadkach warto skonfrontować przygotowany osobiście wniosek ze specjalistą, który być może skoryguje go pod względem formalnym, zanim przedłożony zostanie komisji weryfikacyjnej.

Profesjonalną pomoc w uzyskaniu dotacji unijnych świadczy Krajowe Centrum Funduszy Europejskich. Wybranie dopasowanej odpowiednio strategii projektu do możliwości podmiotu starającego się o dotację, opracowanie kompleksowej dokumentacji aplikacyjnej, stworzenie umowy o dofinansowanie, a potem pomoc w rozliczeniu projektu - to tylko niektóre formy wsparcia.

Jednym z atutów KCFE jest baza projektów, które są aktualne w określonych rejonach kraju. Można je odnaleźć za pomocą specjalnej wyszukiwarki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam