wtorek, 28 lutego 2017

Dieta pudełkowa


Zainteresowanie  zdrowym trybem życia sprawia, że catering dietetyczny w formie specjalnie komponowanych lunchboxów z dowozem cieszy się coraz większym powodzeniem. Oszczędność czasu - to jeden z najważniejszych powodów, które determinują wybór takiej formy konsumpcji. 

Dieta pudełkowa dla wielu osób jest też sposobem na zmianę nawyków żywieniowych w jakimś ważnym życiowym momencie. Decydują się na nią np. mamy w oczekiwaniu na narodziny dziecka albo po prostu osoby podejmujące decyzję o zrzuceniu kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu kilogramów. 

Dieta "pudełkowa" polega przede wszystkim na jedzeniu regularnych posiłków oraz unikaniu stanu "wilczego głodu". Zamiast gotować tradycyjne wysokokaloryczne obiady, wystarczy zacząć liczyć kalorie. Wtedy przychodzi myśl, że trochę nas to przerasta. Stąd takie zainteresowanie ofertą kulinarną, która komponowana jest przez dietetyków. 

Dzięki cateringowi dietetycznemu można np. wykluczyć z diety składniki, które z przyczyn zdrowotnych nigdy nie powinny się w niej znaleźć. Można poprosić dostawcę o posiłki dostosowane do diety bezglutenowej, wegetariańskiej lub wegańskiej.   

Menu diety pudełkowej w ofercie http://apeteat.pl/, dowożonej do domu lub pracy klienta, składa się z 5 potraw, prawidłowo zbilansowanych pod kątem składników odżywczych. Dodatkowo wprowadzany jest niewielki tzw. deficyt kaloryczny, w taki sposób, aby stopniowo zacząć gubić zbędne kilogramy, a przy tym nie odczuwać głodu i rozdrażnienia. 

Przez cały czas trwania diety pudełkowej, można na bieżąco konsultować się z dietetykiem oraz psychologiem dietetycznym. Odpowiednie wsparcie w czasie diety, jak również po jej zakończeniu jest tak samo ważne, jak sam dobór składników i finalnych potraw.

Fajną opcją jest akurat w warszawskim Apet’eat, że nie trzeba od razu kupować abonamentu na cały miesiąc, a przetestować kilka potraw zamawiając tzw. zestaw próbny w cenie 39 zł, składający się z 5 posiłków. Zestaw ten może być częścią dowolnego planu żywieniowego.

Cała filozofia diety pudełkowej zaczyna się jednak od zmiany swojego myślenia. Świadomość żywieniowa w naszym kraju rośnie. Dietetycy i specjaliści od żywienia przeżywają prawdziwe oblężenie. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że głodówki i „diety cud” to nie są odpowiednie rozwiązania na trwałą utratę masy ciała. Trzeba zmienić myślenie o diecie.

2 komentarze:

  1. 5 posiłków za 39 zł to rozsądna cena, trzeba przyznać że taka dieta to duża wygoda, zwłaszcza jak nie ma się czasu przyrządzać posiłków, żywienie się w stołówkach pracowniczych to +10 kilo w 6m-c..

    OdpowiedzUsuń
  2. też tak uważam, dlatego o tym piszę, bo zwykle lubimy coś wypróbować, zanim się na coś zdecydujemy, tu jest taka możliwość, a cena 39 zł za 5 posiłków, to kwota warta tego małego ryzyka poznania, jaki jest poziom oferowanych posiłków, Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam