wtorek, 28 lutego 2017

Peeling chemiczny - mało inwazyjna odnowa skóryJednym ze skuteczniejszych, a jednocześnie nie jakoś strasznie inwazyjnych sposobów na regenerację skóry twarzy jest peeling chemiczny, oferowany w gabinetach kosmetycznych. W trakcie tego zabiegu przeprowadza się złuszczenie naskórka, aby doprowadzić z kolei do pobudzenia produkcji nowych komórek. 

Działanie tego peelingu osiąga się dzięki zastosowaniu kilku kwasów kosmetycznych, które wywołują określone efekty. 


Można wybrać spośród kilku propozycji peelingu kosmetycznego, z których każdy opiera się na działaniu innego związku, najczęściej jednego z kwasów. I tak, w zabiegu z kwasem migdałowym, skóra twarzy poddana zostaje oczyszczeniu, wygładzeniu i regeneracji.
Kwas pirogronowy wybierany jest wtedy, gdy skórze potrzeba oczyszczenia oraz regulacji gruczołów łojowych. 

Kwas kawowy służy do przeprowadzenia głębokiego peelingu chemicznego, a także redukcji przebarwień, głębokiej przebudowy i odnowy skóry, wręcz jej wyraźnego odmłodzenia. 
Kwas azelainowy zaś zaleca się dla oczyszczenia skóry naczyniowej oraz skłonnej do trądziku różowatego.  

Peeling chemiczny ma wiele korzyści. Powoduje wygładzenie struktury skóry, ujednolicenie jej kolorytu, ujędrnienie. Ponadto redukuje zmarszczki i bruzdy, poprawia stan skóry trądzikowej. Przede wszystkim zaś warto się na niego zdecydować ze względu na okresowe oczyszczenie i ograniczanie przetłuszczania się skóry.
Złuszczanie skóry z pomocą kwasów ma tę zaletę, że pobudza naturalny proces przebudowy i regeneracji skóry. W celu uzyskania optymalnych efektów, najlepiej wykonać serię zabiegów w odstępach co 10 do 30 dni. Po zabiegu absolutnie należy chronić skórę przed słońcem, gdyż wówczas okresowo jest ona pozbawiona częściowo swojej warstwy ochronnej.  

Zabiegi tego typu nie są wykonywane kobietom w ciąży. Aby nie narazić się na powikłania chorobowe, nie można też decydować się na peeling chemiczny, jeśli akurat mamy na ustach opryszczkę. 

Jak twierdzą kosmetolodzy, a także klientki wykonujące sobie tego typu zabiegi peelingu w Warszawie (szukaj w Google pod hasłem: peeling warszawa), metoda ta czyni cud. Zalecane regularne złuszczanie martwego naskórka ma pozytywny wpływ nie tylko na kobiecy wygląd, ale i po prostu na zdrowie skóry twarzy. Mała inwazyjność przy wysokiej skuteczności powoduje, że coraz więcej znajomych dziewczyn się na niego decyduje. 
Ile peeling kosmetyczny kosztuje? Ceny kształtują się w zależności od rodzaju zabiegu i użytego czynnika złuszczającego już od 100 do 390 zł. Prym wśród klientek wiedzie peeling kwasem migdałowym. W niektórych zabiegach oprócz kwasów stosuje się jeszcze jako dodatek witaminę C wraz z dodatkiem retinolu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam