środa, 14 września 2016

Wzorowa łazienka - kolejna edycja akji Domestosa ruszyła!

Pamiętacie, jak pisałam o podsumowaniu akcji WZOROWA ŁAZIENKA, organizowanej przez markę DOMESTOS? To było w grudniu ubiegłego roku - piałam o tym TU - możecie tam przeczytać o zasadach tej akcji, które tam zamieściłam. 

Szkoły, które wzięły udział w akcji przeżywały chwile szczęścia i satysfakcji, że to właśnie ich prace plastyczne o wymarzonej łazience szkolnej wygrały i w nagrodę ich toalety zyskały nowy estetyczny wygląd po remoncie. 

Niepostrzeżenie nadszedł czas na następną edycję, w której kolejni uczniowie mogą zawalczyć o nowy look łazienek w swoich szkołach. Jednak oprócz wysiłku włożonego w wizję artystyczną projektów, trzeba jeszcze zmobilizować koleżanki, kolegów, nauczycieli, całe rodziny i przyjaciół szkoły do sms-owego głosowania, bo to dzięki temu ostatecznie wybierani są zwycięzcy.

Ostatnio o akcji mówiono nawet w programie śniadaniowym Dzień Dobry TVN.

Akcja wzorowa łazienka oprócz swojego konkursowego wymiaru ma też swój wymiar edukacyjny, a właściwie uświadamiający... dla osób, które są odpowiedzialne za właściwy wygląd szkół. A więc ich dyrekcję i organy finansujące remonty szkoły. Nie wszyscy bowiem uświadamiają sobie skalę problemu, kiedy łazienki nie są na odpowiednio dobrym poziomie czystości i estetyki. 

Pamiętam z przeszłości, gdy szkoły wyglądały znacznie, znacznie... skromniej, jakim z daleka omijanym miejscem były szkolne toalety, bo były zwyczajnie brzydkie i wiecznie brudne, nieposprzątane. Było faktycznie tak, jak w tych smutnych badaniach, które marka Domestos przeprowadziła przed rozpoczęciem akcji, czyli nie chciało się chodzić do łazienki, bo śmierdziało, podłoga była wiecznie brudna i w kawałkach pourywanego papieru, którego zresztą najczęściej nie było.

Dla porównania, kiedy dziś widzę ładnie ozdobione ściany łazienek w przedszkolu naszej córki, wrażenia mam zupełnie inne. A krzątające się nieustannie w nich panie sprzątające sprawiają, że przedszkolne toalety po prostu lśnią. 

To napawa optymizmem i co tu dużo mówić, od razu przekłada się na samopoczucie dzieci, które chętnie odwiedzają toalety nie tylko za tzw. potrzebą, ale odpowiednio edukowane przez panie wychowawczynie, myją często ręce w dostosowanych dla nich urządzeniach, dbają o czystość wycierając sedes i wyrzucają śmieci do kosza. Jest coraz lepiej, ale pewnie jeszcze nie wszędzie, dlatego takie akcje jak WZOROWA ŁAZIENKA z Domestosem mają duży sens.   

Zapraszam do odwiedzenia strony akcji na Facebooku: https://www.facebook.com/DomestosPoland/?fref=ts 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam