piątek, 15 stycznia 2016

Auto recycling story

Recyklingowe historie zawsze mnie rozbrajają, zwłaszcza, kiedy ludzie mają czasami naprawdę fajne pomysły na to, jak jakiemuś przedmiotowi nadać drugie życie. Zresztą czasami bywa tak nie tylko z przedmiotami, ale i z okazami przyrody, jak my postąpiliśmy z naszymi topolami rosnącymi przed oknami zamieniając je wprawną ręką artysty rzeźbiarza w 2,5-metrowe rzeźby rycerzy i anioła. 

Kiedy mąż wszedł na Facebooka jednego z warsztatów samochodowych, a właściwie punktów skupu aut do złomowania, uśmiał się nieźle z tego przedziwnej urody stolika z podstawą będącą częścią samochodu. Ale zaraz sobie przypomniał, jak sam zaprojektował swój pierwszy domowy porządny duży stół na "nogach" od dawnej starej piły. Przyznał więc, że kurcze, ktoś miał fantazję :) 

Mąż szukał właśnie namiaru dla swojego kolegi na taki zakład, gdzie oddaje się auto po kasacji i trafił na stronę http://www.mamauto.pl/. Przeklikawszy się do Facebooka i zobaczywszy jego zabawną komunikację, pomyślał, że gdyby sam miał skorzystać z ich usług, to sprawdziłby ich choćby z czystej ciekawości. 

Przy okazji poszukiwania dobrej stacji złomującej prawidłowo pojazdy, natrafiliśmy na najnowsze przepisy dotyczące recyclingu pojazdów w roku 2016.  

Od tego roku zniesiono 500 zł opłaty recyklingowej przy sprowadzaniu samochodu z zagranicy, a dealerów samochodowych i właścicieli komisów zobowiązano do zbiórki pojazdów wycofanych z eksploatacji. Wyczytaliśmy m.in. że za przekazanie starego auta do demontażu będzie przysługiwała premia, którą otrzyma ostatni właściciel auta, przekazujący je do kasacji. Pieniądze mają być wypłacane za każdy pojazd przekazany do demontażu po wejściu w życie przepisów ustawy, niezależnie od tego czy została za niego wcześniej uiszczona opłata depozytowa, czy też nie. Ciekawe! 

Firma mamAUTO, którą dla kolegi męża znaleźliśmy w necie mieści się w Rypinie. Głównym filarem naszej działalności jest demontaż pojazdów. Prowadzą też sprzedaż oryginalnych części samochodowych. Działają na zasadzie autoszrotu,  posiadając w ofercie tysiące części do prawie wszystkich modeli.

Ich stacja demontażu, jak twierdzą, jest najbardziej zaawansowanym technologicznie zakładem tego typu w woj. kujawsko-pomorskim i jako jedna z nielicznych w Polsce, która spełnia wszystkie wymogi w zakresie ochrony środowiska nałożone przez Unię Europejską. Chyba coś w tym musi być. Jak dla mnie mają fajnego Facebooka, gdzie nie spodziewałabym się, że taka branża fajnie zafunkcjonuje w tym medium :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam