czwartek, 14 stycznia 2016

Łóżko dmuchane na niespodziewane wizyty gości

Takie historie, kiedy mamy wizyty niespodziewanych gości zdarzają się chyba każdemu. Czasami dobra zabawa przedłuża się, a kiedy każdy ma już ochotę przytulić głowę do poduszki, pojawia się pytanie, czy na pewno starczy w domu miejsc noclegowych dla wszystkich?

Na takie awaryjne sytuacje wymyślono meble udające te prawdziwe, które minimalizują noclegowe prowizorki. A bywa czasem naprawdę zabawnie, a raczej tragikomicznie, kiedy kończy się ilość kanap i foteli, które można zsunąć, a pozostaje już na koniec tylko sama podłoga. Czasem nawet dmuchany materac, który zwykle służy nam na wakacjach nad morzem czy jeziorem, potrafi akurat okazać się niestety dziurawy. 

Wymyślono więc na tę okoliczność np. dmuchane sofy i łóżka, a nawet fotele. Niektóre z nich są w asortymencie sklepu internetowego e-sumo.pl, który przewinął się w naszych rozmowach z koleżanką, która w kawalerce urządzała parapetówkę, a zaprosiła znajomą parę, która przyjechała do niej z drugiego końca Polski, więc wypadało zaproponować nocleg.    

Dopóki nie zaczęłam szperać w internecie, nie zdawałam sobie sprawy, że tego typu co by tu nie powiedzieć - prowizoryczne "meble" są tak zaawansowane technologicznie, estetycznie wykonane, ale też trwałe i wygodne.

Z tego co piszą inni internauci, potwierdza się, że np. materace dmuchane marki Impex dają duży komfort snu. Pokryte są przyjemnym w dotyku welurem, co niewątpliwie jest przyjemne. Można też na nie założyć prześcieradło z gumką, bo posiadają specjalne zagłębienie dookoła. Praktycznie materac po zaścieleniu niczym nie różni się od normalnego łóżka.   

Materace Impex są wyprodukowane w nowej technologii Fiber-Tech, która oparta jest na komorach zbudowanych z tysięcy włókien poliestrowych, dzięki którym materac jest bardzo trwały, będąc jednocześnie bardzo wygodnym. W przeciwieństwie też do łóżek tradycyjnych nie ulega deformacji po dłuższej eksploatacji.      


Przyznam, że kilkanaście lat temu, kiedy zaczęła być moda na łóżka wodne, zawsze zastanawiałam się czy swoisty efekt falowania, to plus czy minus takich łóżek, a w przypadku wysokich dmuchanych łóżek jest chyba podobnie? No więc z tego co wyczytałam, że ich komory mają taki specjalny układ, który minimalizuje właśnie takie odczucia.

Koszt takiego dmuchanego łóżka razem z praktyczną torbą, to dla pojedynczego łóżka 149 zł, a dwuosobowego 299 zł. Jak na dość przydatny sprzęt na awaryjne sytuacje noclegowe w domu, raczej do udźwignięcia. Chętnie bym wypróbowała. Możliwe, że jak koleżanka go kupi, będziemy mieli szansę go wypróbować po jakiejś imprezie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam