sobota, 14 listopada 2015

Design naszych czasów - jaki jest?

Ciśnie mi się na usta odpowiedź, że najprawdopodobniej taki, jaki sami uznamy, że nam się najbardziej podoba. Jest coraz mniej osób, które bezwiednie wzorują się na innych, a coraz więcej takich, którzy największą frajdę mają wtedy, kiedy tworzą na przykład w swoich mieszkaniach coś w sobie tylko właściwym stylu. 

I, oprócz tego, że rzeczywiście powstaje i nieźle funkcjonuje wiele firm oferujących aranżację wnętrz, to nawet jeśli klienci korzystają z ich wykonawstwa, to wkładają na etapie konsultacji z projektantem dużo "siebie", swojej duszy, pomysłów, klimatu, który sami chcą stworzyć, tylko może brakuje im czasem technicznego zaplecza.

Czasami zadziwia nieprzeciętna wręcz innowacyjność i nieprzewidywalność rozwiązań aranżacyjnych. To, że wewnątrz budynków mogą już rosnąć żywe duże drzewa, już np. nikogo nie dziwi. Że łóżko może być w kształcie ulubionego samochodu  albo wystrój może być tak spartański, że aż trudno dostrzec w nim będzie jakiekolwiek wygody. Ale to jest właśnie to, co lubię najbardziej - ten indywidualny sznyt, który widać, kiedy spojrzysz na właściciela i na otoczenie, jakie wokół siebie tworzy.   

Powszechnie wydaje się, że np. meble z metalu znajdują zastosowanie jedynie w warsztatach naprawczych, garażach, przychodniach czy w szatniach fitness klubów. Mało kto domyśla się, że są one ciekawym akcesorium w wielu gospodarstwach domowych. Wyróżniają się bowiem wyjątkową trwałością i solidnością. Są też zaskakująco lekkie i funkcjonalne. Poza tym doskonale wkomponowują się w wystrój mieszkania. 

To coś z wizerunkiem miasta, które widzicie na zdjęciu powyżej, to obrotowa metalowa szafka, a obok różowe obrotowe metalowe lustro, które aż mi wierci wyobraźnię, jak można by było je zamocować, by i spełniało swoje praktyczne zadanie i finezyjnie konweniowało z przestrzenią wokół niego.   

Metalowe szafki, ze względu na swój design, niesamowicie odnajdują się zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach. Bardzo często są łatwiejsze w montażu od drewnianych i mają szerokie spektrum regulacji. Pozwala to na korzystanie z nich zarówno w kuchni, łazience, przedpokoju ale też w spiżarni i piwnicy. Ja pokusiłabym się o zainstalowanie takiej półki w takim swoim domowym gabinecie, gdzieś w pobliżu miejsca do pracy. Właśnie z jakimś nieprzeciętnym nadrukiem.

Inną zaletą metalowych mebli jest to, że są one wyjątkowo łatwe w czyszczeniu. Jak doprecyzowują specjaliści z http://erabox.pl/,  lakierowana proszkowo blacha jest odporna na zaplamienie. Nawet jeśli się zabrudzi, to można ją delikatnie przemyć wilgotną ściereczką.

Oprócz funkcjonalności, modułowej konstrukcji, solidności i ciekawego designu, wykonane z metalu meble mają jeszcze jedną przewagę nad swoimi drewnianymi odpowiednikami. Jest nią konkurencyjna cena. I to chodzi nie tylko o to, że są one tańsze, lecz, przede wszystkim, bardziej ekonomiczne w eksploatacji. Mogą więc być naprawdę fajną opcją aranżacyjną, kiedy mocno kalkulujemy koszty.

Niebanalne i praktyczne metalowe meble - hmmm, jest to opcja! Połączenie funkcjonalności i elegancji. Tylko z głową i bez przesady, bo cienką granicę można łatwo przekroczyć.  
 Źródło zdjęć z aranżacjami: www.pinterest.com

2 komentarze:

  1. Kiedy przeglądam gotowe katalogi, jakoś nie cieszy mnie fakt, że mogę mieć urządzone mieszkanie jak inni. Dlatego albo miesza się ze sobą style, albo próbuje własnych sił, co akurat nie zawsze wychodzi :) Co kto lubi, tak ma :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciekawe spostrzeżenie, to fakt, że lubimy być oryginalni, bo to daje tyle frajdy...

      Usuń

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam