niedziela, 8 marca 2015

Jak urządzić pokój 4-latki #1Szukamy inspiracji do urządzenia pokoju Klaudii. Oprócz kolorystyki i elementów wystroju, jednym z istotniejszych elementów w pokoju dziecka jest odpowiedniej wysokości stolik do pisania, rysowania i czytania. Krzesło dostosowane do wzrostu dziecka oraz okno - źródło światła dziennego i sztucznego, czyli jakaś dobra lampka na stolik. Te poszukiwania wcale nie są takie proste.


Chociaż staramy się wyszukiwać dobre namiary, by za chwilę po remoncie pokoju Klaudii wyposażyć go nie tylko w ładne, ale i funkcjonalne sprzęty.  Niektóre inspiracje mnie wzruszają do łez, jak ta/ten bramko/stolik z Pinteresta :) Taki prosty i taki fajny. Serio myślimy, żeby taki dla Klaudii zrobić, bo nie tylko chłopcy lubią grać w domu w piłę! Nasza Klaudia jest "zawodową" dziewczyńską piłkarką, choć baletnicą też jest, więc takie lustro z poręczą, także by się w jej pokoju przydało.

Jedna z ważnych kwestii, to lampka, która wieczorami lub późnymi popołudniami doświetlałaby miejsce zabawy z rysowaniem czy układaniem puzzli, a przed snem delikatnie oświetlała tylko książkę, którą czytamy na dobranoc.

Jeśli chodzi o biurko, doszliśmy do wniosku, że zamówimy biurko na wymiar u zaprzyjaźnionego stolarza. Trzeba przyznać, że zawiedliśmy się nie raz na skręcanych gotowcach. Krzesełko kupimy profilowane, ale np. lampkę chyba zamówimy już teraz, bo wieczorne czytanie bajek przeciąga się dosyć długo, a pokój oświetlony w całości nie sprzyja tworzeniu klimatu do zasypiania. 

W domu już dawno wymieniliśmy wszystkie żarówki na energooszczędne, ale technologia idzie nadal do przodu.  Teraz właściwie najlepiej sprawdzają się LED-y, które są w takiej lampce jak ta poniżej.
Ta lampka (stąd: http://importmania.pl/Lampka-do-pokoju-dzieciecego-cinfo-pol-43.html), którą można postawić i na stoliku i na szafce lub półce przy łóżku dziecka - wykorzystuje jako źródło światła technologię LED SMD, dzięki której pobiera 1/3 prądu zwykłej żarówki (oszczędność rzędu 80%). Brzmi przekonująco. 

Ponadto ma dotykowy panel sterujący oraz system LIVING COLOR, co oznacza, że dopasowuje kolor światła do pomieszczenia i nastroju. Hmmm – ciekawe? Lampka posiada też filtr zmiękczający światło, a dzięki giętkiej konstrukcji, można ją lekko „naginać” do dogodnej pozycji. 

Ok, co do biurka postanowione - najprawdopodobniej będzie bramka z różowym akcentem kolorystycznym, lampka też wybrana. Pora skupić się na ścianach i półkach - to kolejny temat do rozgryzienia.

2 komentarze:

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam