piątek, 7 lipca 2017

Opowieści z dawnych lat

Jedną ze wspanialszych rzeczy, jakie mogą zrobić seniorzy dla swoich potomków, to spisanie opowieści ze swojego życia. To jedna z lepszych, bezcennych pamiątek dla młodego pokolenia. 

Niektórzy wpadają na taki pomysł i to jest super, a inni zupełnie o tym nie myślą, a wielka szkoda. Bo po jakichś 50 latach, a po wieku na pewno ciężko będzie odtworzyć nie tyle fakty z życia, co swoisty klimat danej rodziny. Charakterystyczne zwyczaje, domowe rytuały, cechy charakteru poszczególnych członków rodziny. Ich wady, zalety, dokonania, albo ułamki rozmów... 

Spotykając ostatnio ludzi pomiędzy 90-tką a setką - dosłownie, jesteśmy oczarowani tym, jak niektórzy chcą i potrafią pielęgnować dawne wspomnienia, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Niestety jest to nieduży procent osób, którym zależy, by ocalić to, co było od zapomnienia. Wiele historii słyszymy my i to dzięki nam zostaną one utrwalone na kartach historii. Czujemy się z tym wyjątkowo! Zachęcamy, na ile się nam to udaje do tego, by seniorzy (zamieszkujący np. w domyopiekiolimp.pl), by spisywali swoje opowieści, bo to jedyne w swoim rodzaju rodzinne perełki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam