piątek, 21 kwietnia 2017

Weekend majowy 2017 - gdzie się wybrać?

A no mam pewną podpowiedź.

Może w góry, korzystając z opcji dostępnych na tym portalu: naferie.pl, a może po prostu do Rembiochy w kujawsko-pomorskiem.

Coś niesamowitego, jak w naszej Polsce i to wcale nie w jej "najmodniejszych" zakątkach odnaleźć można, ba - i nawet cieszyć się i to aktywnie pięknem jej krajobrazu. Na zdjęciu powyżej jest Beskid Sądecki, ale z tym widokiem może się spokojnie równać widok, jaki mieliśmy okazję podziwiać u nas, w naszym województwie kujawsko-pomorskim w małej miejscowości Rembiocha.

Zawiodła nas tam droga po to, by sfotografować do powstającej kolejnej książki - okaz stuletniej czereśni, która została uznana dwa lata temu za pomnik przyrody. Żeby do tej czereśni dojść trzeba było z jednego stromego pagórka zejść i wspiąć się na drugi. I warto było, oj warto. Rozłożyste drzewo pokazało nam się w zaskakująco pięknym słońcu, jak na tę prawie zimową aurę kwietnia. Wielka cudownie rozłożysta czereśnia zachwycała nas swoim pięknem, rozmiarami, tym, że budzi się, jak wszystko wokół do życia, ale bardziej tym, że jest cząstką pewnej większej historii tego miejsca, którą poznaliśmy bliżej z ust mieszkających tam ludzi. Nie możemy na razie zdradzać szczegółów, one będą w powstającej książce, ale wniosek jest jeden. - Warto poznawać Polskę czasem też w tych nieoczywistych miejscach. Tam często bywa najciekawiej.   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam