piątek, 10 marca 2017

Śniadanie na trawie, tarasie, nad wodą

Kiedy tak sobie przez pięć dni tego tygodnia uskuteczniasz dietę, wizualizujesz sobie w końcu obraz wiosennego śniadania.  Mówi się "śniadanie na trawie", ale można go właściwie zorganizować wszędzie. Zaczęliśmy przeglądać inspiracje, jak zorganizować taki wiosenno-letni kącik, bo nasze ławki i stół zrobiony z palet, pomalowane na zielono już się mocno wysłużyły w ostatniej pięciolatce i pokryły patyną.


Czasami zawieszamy oko u znajomych na ogrodowych meblach  technorattanowych, które wyglądają na bardzo delikatne i lekkie, a przy tym charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania i starannym wykończeniem. Jeden z takich kompletów mebli ogrodowych i to w subtelnym, beżowym kolorze można znaleźć tu: http://homegarden.com.pl/.

Konstrukcja krzeseł i stołu mebli technorattanowych zrobiona jest z grubych profili aluminiowych, które są dostępne  różnych kolorach. Najczęściej brązowym czy szarym. Pokrycie tych mebli jest wytrzymałe i odpornego na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dziwiliśmy się właśnie, ze meble te stoją czasem w ogródkach do późnej jesieni, czasem w ostrym deszczu i nic się z nimi nie dzieje.

Blat stołu wykonany jest ze specjalnych desek kompozytowych, które są odporne na wilgoć, zanieczyszczenia i promienie UV. Meble te sprawdzą się całkiem fajnie na zewnątrz i to nie tylko  na tarasie, w ogrodzie czy na balkonie, ale również we wnętrzu domu, kawiarni albo w restauracji. W dodatku wyglądają efektownie. Wykończone aluminiowymi końcówkami, sprawiają wrażenie eleganckich.
Z drugiej strony zawsze ciągnie nas do jakiejś takiej swojskości, żeby te ogrodowe meble, nie wyglądały, jak wyniesione z salonu, lecz żeby rzeczywiście harmonizowały z otaczająca przyrodą. Spójrzcie na te klimaty... Chce Wam się wiosny?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam