niedziela, 16 października 2016

Dochodzenie roszczeń odszkodowawczych c.d.


Po jednym z ostatnich wpisów na blogu, w którym znalazła się wzmianka o historii mojej koleżanki, która dochodziła swoich praw w związku z błędem medycznym, odezwało się do mnie kilka osób, które  podzieliły się swoim doświadczeniem w podobnych sytuacjach. Chwaliły sobie skorzystanie z usług specjalistów, którzy wiedzieli jak szybko i sprawnie zająć się ich problemem. 

Kilka miesięcy temu na blogu wspominałam też o sytuacji innej mojej koleżanki, która narzekała na to, że ktoś poczynił jej straty wjeżdżając w ogrodzenie i, mimo że wie nieoficjalnie, kto to zrobił, to oficjalnie nie udaje jej się tej osoby pociągnąć do odpowiedzialności. Pytała mnie wtedy nawet, czy nie wiem, jak jeszcze może postąpić, by wszcząć skuteczne dochodzenie roszczeń odszkodowawczych. Wtedy nie miałam jeszcze takiej wiedzy, nie interesowałam się tym tematem. Jednak po sprawie z błędem medycznym, mam szersze spojrzenie na ten temat. 

Zainteresował mnie inny jeszcze aspekt, otóż  towarzystwa ubezpieczeniowe w zdecydowanej większości szkód, dokonują rażąco niskiej wyceny. Takie działanie naraża poszkodowanego na otrzymanie niegodnego odszkodowania lub  konieczność skierowania sprawy do sądu. Dochodzenie roszczeń odszkodowawczych to niezwykle czasochłonny proces. Powstają więc firmy, które wychodząc naprzeciw poszkodowanym oferują ekspresowe dopłaty do odszkodowań lub całkowity odkup szkody. Po oszacowaniu szans wygrania sprawy w sądzie na podstawie przesłanek prawnych, proponują one  gotówkę od ręki dla poszkodowanego i dalej sami zajmują się sprawą. 

Sam proces przekazania sprawy jest bardzo krótki. Dokumenty dotyczące szkody, można przesłać za pośrednictwem formularza kontaktowego lub e-mailem, następnie dokonuje się bezpłatnej wyceny, a firma przygotuje propozycję odkupu lub dopłaty do odszkodowania i, po akceptacji propozycji, klientowi wypłacane są od razu środki pieniężne.

Firmą, która zajmuje się świadczeniem takich usług jest AUTOMOBILIS. Odkupuje ona szkody lub wypłaca dopłatę do uzyskanego już odszkodowania. AUTOMOBILIS działa generalnie na terenie Lublina, obsługuje szkody nawet do 3 lat od wypadku. Doświadczenie tej firmy opiera się na współpracy z doświadczonymi rzeczoznawcami, którzy bezpłatnie sprawdzą kosztorys i dokonają rzetelnej wyceny. Już od wielu lat, odkupują oni szkody i wypłacadopłaty obejmujące odszkodowania za utraconą wartość pojazdu, utracony dochód, a także koszty holowania, naprawę pojazdu, utratę pojazdu czy uszkodzenie ładunku. W gestii tej firmy znajduje się także obsługa szkód majątkowych, powstałych  na skutek powodzi, pożaru albo zalania – z czym też swego czasu borykali się nasi znajomi. Dodatkowo wypłacane są godne dopłaty do odszkodowań za szkody rolnicze. 

Współpraca z taką wyspecjalizowaną w dochodzeniu odszkodowawczym firmą opłaca się, ponieważ nie tracimy czasu na samodzielne borykanie się z dochodzeniem odszkodowań. Otrzymujemy dodatkową gotówkę, niwelujemy ryzyko niepowodzenia w negocjacjach z ubezpieczycielem lub postępowania sądowego i nie tracimy zniżek ubezpieczeniowych. 

Dochodzenie odszkodowań OC i AC wiąże się często z ryzykiem nieprawidłowej interpretacji zdarzeń, które firma  bierze na siebie. Klient nie musi obawiać się kosztów sądowych i reprezentacji prawnika, otrzymuje też dopłatę do uzyskanego już odszkodowania bez większych formalności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam