piątek, 11 grudnia 2015

Czy ubezpieczyć się wyjeżdżając za granicę?

Kiedy słyszę ostatnio, jak Martyna Wojciechowska podczas podróży zachorowała na bliżej niezidentyfikowaną chorobę, zastanawiam się czy można w jakiś sposób się od takich nieprzewidzianych sytuacji ubezpieczyć. 
Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

Mam w planach pewne podróże i to może nie do aż tak egzotycznych krajów, w których zwykle bywa nasza odważna Martyna, jednak w sumie choroby mogą czyhać wszędzie. Ważne jest to o tyle, że  zwykle - no w moim przypadku na pewno - nie jesteśmy odpowiedzialni tylko za siebie, ale też za rodzinę, zwłaszcza dzieci. Czasami warto pomyśleć o finansowym zabezpieczeniu na tzw. wszelki wypadek. 

Moja koleżanka ostatnio wyjeżdżając na wakacje do Etiopii wykupiła specjalne ubezpieczenie tu: http://proagents.pl/. Weszłam na stronę i przeczytałam klika ciekawych informacji w tym temacie. 

Będąc np. zmuszonym do skorzystania z jakiejkolwiek formy pomocy medycznej poza granicami naszego kraju, nawet posiadając kartę EKUZ (nawet nie wiem co to jest - warto doczytać), możemy spotkać się z astronomicznymi kwotami, rzędu np. 2 tys. złotych za wezwanie karetki w Hiszpanii czy blisko 3 tys. złotych za dobę spędzoną w australijskim szpitalu. Ubezpieczenie turystyczne rozwiązuje ten problem, pokrywając niespodziewane koszty leczenia za granicą. To tylko kilka przypadków, kiedy ubezpieczenie się przydaje.

1 komentarz:

  1. Kiedy człowiek nie myśli o nagłych wypadkach, wyjeżdża za granicę na luzie, ale tak na dobrą sprawę, to faktycznie można mieć potem problemy, kiedy będziemy wymagać pomocy. Warto przemyśleć sprawę na spokojnie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam