czwartek, 8 października 2015

Platformy, programy, doradztwo

Księgowość to była dla mnie kiedyś bardzo odległa dziedzina. Sama się nią nigdy nie zajmowałam, ale kiedy bierze się pod uwagę działalność gospodarczą, trzeba się z tym tematem oswoić. Mamy koleżankę, która wyręcza małe i większe firmy w obsłudze rachunkowej. 


Jednak coraz częściej można wykupić do firmy specjalne programy, które są na tyle intuicyjne, że nie muszą koniecznie być obsługiwane przez księgowych li tylko. Dane do kalkulacji księgowych są często wprowadzane już przez różnych członków wielu procesów w danej firmie. 

Mam styczność z jednym z takich kreatywnych rozwiązań wykorzystywanych w branży transportowej. Specjalne opracowany program, przygotowany przez wyspecjalizowanych telematyków, jest narzędziem do wprowadzania danych już przez samych kierowców, które w samej księgowości się już tylko praktycznie sumują i podlegają podliczeniu i zatwierdzeniu.

Pewna nasza znajoma ostatnio rozpoczęła starania o utworzenie stowarzyszenia. Rozmawiałyśmy niedawno  z koleżanką, która prowadzi rachunkowość dla firm. Ta ostatnia nakierowała naszą rozmówczynię na specjalne rozwiązania - programy, które pomogą jej sprawnie poprowadzić tę stronę działalności stowarzyszenia. Podobno całkiem dobre są do nabycia tu: http://finka.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam