niedziela, 10 stycznia 2016

Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym

Kiedy masz rodzinę, żonę, męża, dzieci - chcesz dla nich jak najlepiej, zwykle. Starasz się dbać o swoje stadko mniejsze lub większe, zabezpieczając je w dobra na bieżąco, ale myślisz też o ich przyszłości. O tym, by zabezpieczyć je na zapas, by w razie czego miały łatwiejszą przyszłość, lepszy start. 

To na tym dążeniu kilkanaście lat temu zbudowano cały marketing ubezpieczeniowy, który owszem opierał się na szczytnych celach wykupywania odpowiednich polis ubezpieczeniowych, które dawały wrażenie stabilności, jednak szybko okazało się, że kiedy część z osób chciała z nich zrezygnować, to wtedy pojawiały się wysokie opłaty likwidacyjne, pochłaniające ogromną część zgromadzonego kapitału. 

Nie wszyscy byli tego świadomi, ale tez nie do końca znali swoje prawa. Ten temat powraca u nas w rozmowach ze znajomymi, bo co i rusz ktoś z powodu zmiennych warunków na rynku pracy chociażby, musi się weryfikować swoje zobowiązania finansowe. Niektórzy nawet nie wiedzieli, że mogą skorzystać ze wsparcia prawników, którzy potrafią przebrnąć razem z nimi szereg problemów i pomóc im wyjść z impasu.     

Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym - to jedna z bardziej popularnych form polis inwestycyjnych. Część kapitału jest w niej przeznaczona jest na ubezpieczenie, pozostała zaś na inwestycje. Bywa, że układ jest narzucony z góry i jedna ze stron jest wtedy przeważająca. 

W przypadku polis uniwersalnych to po stronie klienta leży decyzja jaką  kwotę chce przeznaczyć na ubezpieczenie, a jaką na inwestycje. Wtedy część sumy trafia na wybrane z oferty fundusze lub plany inwestycyjne przez lata generując zysk. Żeby jakiekolwiek efekty, które obarczone są wysokim ryzykiem, miały rzeczywiście sens, trzeba sporo czasu i są to zwykle okresy liczone w latach. 

W związku z tym zbyt pochopne wybranie tej drogi przynosi więcej strat, gdyż nierozważne dysponowanie środkami nie zapewni zysku – ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym niczego nie gwarantuje. Niektórzy klienci takich funduszy uświadamiają to sobie po czasie i chcą zamknąć ten temat, co nastręcza tyleż formalności co kosztów. 

Są jednak sposoby, by wybrnąć obronną ręką z tych sytuacji. Wyspecjalizowały się bowiem liczne kancelarie prawne w obsłudze tego typu spraw. Pomagają one zerwać umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym i zminimalizować straty, a nawet zdarza się, ze można ich całkowicie uniknąć. Jedną z takich firm, którą brali pod uwagę nasi znajomi, którzy rozważali zerwanie polisy była kancelaria prawna, którą znajdziecie pod tym adresem www.polisolokaty.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam