wtorek, 6 października 2015

ASUS - mój mobilny numer 1

Jest świetny i taki ładny, że nigdzie się bez niego nie ruszam. Jest ze mną wszędzie tam, gdzie nachodzi mnie wena do pracy. Asus EeeBook white. A właśnie studiuję wiedzę na temat pewnego szkolenia, o którym więcej tu:

 http://www.e-opex.pl/szkolenia/pelna-oferta-szkolen/251-mapowanie-strumienia-wartosci

Czasami trzeba bowiem w każdej firmie przeanalizować procesy pod takim kątem, czy na każdym etapie każdy z uczestników ma poczucie najważniejszych wartości dla przedsiębiorstwa. Pomagam w przeanalizowaniu ofert szkoleń jakie są na rynku, żeby wybrać dla zaprzyjaźnionego przedsiębiorcy odpowiedni typ warsztatów.  

Po zakończeniu warsztatów oferowanych przez E-opex, uczestnicy będą potrafili: samodzielnie analizować procesy z wykorzystaniem specjalnej metody VSM, identyfikować potencjał do doskonalenia, projektować zmiany, które są konieczne do poprawy produktywności, jakości oraz czasu realizacji. Warsztaty te mają też nauczyć planować wdrożenie metod i narzędzi Lean.  

Mapowanie Strumienia Wartości (oryginalna nazwa angielska: VSM – Value Stream Mapping) jest metodą polegającą na analizowaniu wszystkich czynności w procesie produkcyjnym, rozpoczynając od klienta i podążając w górę strumienia wartości aż do surowców, z których powstaje produkt.

Dla osiągnięcia sukcesu, potrzebna jest świadomość konieczności analizy całego strumienia, od klienta poprzez firmy podwykonawcze, usługowe do dostawców surowców, a nie jedynie wybranych procesów wewnątrz organizacji. - To nie dla wszystkich jest takie oczywiste. Często to zadanie okazuje się często bardzo trudne, dlatego można zacząć od pojedynczego przedsiębiorstwa włączając wysyłkę towarów do klienta oraz dostawy części i materiałów. Co trzeba zrobić w kolejnych etapach, to szczegółowo można się dowiedzieć i nauczyć na proponowanych warsztatach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam