piątek, 13 marca 2015

Jak zmienić aranżację domu? #1

Kiedy w 2006 roku przeprowadziliśmy remont generalny naszego domu, mieliśmy wiele pomysłów na jego aranżację. Niektóre z nich zrealizowaliśmy korzystając ze swojej fantazji, którą wprowadzaliśmy w czyn.

Inne nie doszły do skutku, bo albo zgodziliśmy się na jakiś inny wariant, który w trakcie uzgodnień "polecili" nam tzw. fachowcy lub po prostu odpuściliśmy ze względu na obawy czy pewne rozwiązanie będzie oby na pewno funkcjonalne.

Jednym z takich niezrealizowanych pomysłów były kręcone schody, które marzyły nam się bardzo, ale wówczas żaden z naszych majstrów nie chciał się podjąć tego dość odpowiedzialnego zadania, a inni byli tak drodzy, że w końcu spasowaliśmy.

Z niezrealizowanymi marzeniami jest tak, że zwykle ciągle tkwią w człowieku i od czasu do czasu powraca myśl, by jednak ponownie podjąć się ich realizacji. No więc zamarzyły nam się takie, jak na tym zdjęciu powyżej - na wskroś nowoczesne (źródło zdjęcia: http://www.schody-dywanowe.com/). Same schody z jasnego drewna dębowego, a balustrada przezroczysta, ale bezpieczna z hartowanego szkła.

Po czterech latach obecności małej Klaudii w domu, jest wiele porysowanych ścian, odpryski farby denerwują nas już na maksa. W tym czasie córka zdaje się już rozumieć, że do rysowania służy kartka lub tablica, a nam z kolei zmieniły się gusta kolorystyczne. Czas na zmiany, które trzeba dobrze rozplanować, bo remont w domu to nie jest mały wydatek. 

Dlatego najpierw strategia działania - które pomieszczenia najpierw i opis, co w każdym z nich trzeba zrobić. Przyda się arkusz w Exelu, bo do prac trzeba zaplanować kwoty, na koniec określenie ram czasowych - co najpierw, później i potem. To niby takie banalne proste, ale bez takiego planu łatwo wpaść w panikę, kiedy albo skończą się nieoczekiwanie fundusze, bo coś źle zaplanowaliśmy, albo nałożą się nam prace w kilku pomieszczeniach domu na raz.

Remont to duża operacja w domu, rewolucja wręcz, ale wizualizowanie sobie tego, jaki będzie jego wynik mobilizuje do działania! A no i trzeba postanowić, że robimy to, czyli od planów przechodzimy do działania. Jesteśmy póki co na tym etapie i zbieramy inspiracje, a najbardziej cieszymy się planowanymi zmianami w pokoju Klaudii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam