środa, 12 listopada 2014

Krochmal dla dzieci i niemowląt Ninio Biolife - test profilaktyczny

NINIO BIOLIFE Krochmal dla dzieci i niemowląt to produkt stworzony do pielęgnacji skóry maluszków, które mają skłonność do podrażnień, wyprysków, alergii i związanego z tym swędzenia, a także tych, których skóra jest sucha. My tego problemu z Klaudusią na szczęście nie mamy, ale skoro razem z kawą Mama Coffeee trafił do nas do testów, postanowiłam w końcu, że i my go wypróbujemy. Wrzuciłam jedną saszetkę przewidzianą na jedną kąpiel w wannie i wykąpałam w nim Klaudię profilaktycznie.

To krochmal, który nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów i substancji zapachowych. Powstał z  amylozy, czyli  jednego ze składników skrobi roślinnej. Amyloza to złożony cukier, nierozpuszczalny w zimnej wodzie, ale w ciepłej - właściwie gorącej - już tak, dzięki niemu tworzy się podczas kąpieli dziecka  pielęgnująca i łagodząca skórę lecznicza zawiesina. 


Krochmal NINIO BIOLIFE, jak zapewnia producent, przynosi ulgę podrażnionej skórze (akurat u Klaudii nie było podrażnień, więc tak dokładnie nie wiemy) już po pierwszym użyciu, ale żeby kuracja w stu procentach zadziałała, opracowano formułę na pięć dawek, czyli pięć kąpieli. Łagodzi on nie tylko najbardziej uciążliwą dolegliwość, z jaką borykają się niestety także i małe dzieci z wrażliwą skórą, czyli świąd, ale także nawilża skórę i czyni ją bardziej delikatną.


Krochmal często mamy przygotowują samodzielnie ze zwykłej mąki ziemniaczanej, co jest dosyć czasochłonne i kłopotliwe, bo trzeba go najpierw gotować. Ninio Biolife jest już przygotowany w odpowiedniej ilości 30g białego proszku na jedną kąpiel. Wsypujemy go do ciepłej wody nalanej do wanny i po chwili się rozpuszcza zabarwiając wodę na biało. 

Kupić go można najczęściej w aptekach po 5 lub 10 saszetek w jednym opakowaniu (5 saszetek - to jedna skuteczna kuracja). W opakowaniu razem z saszetkami znajduje się ulotka z instrukcją masażu Shantala dla niemowląt, który warto co jakiś czas przed kąpielą zrobić maluszkowi z użyciem oliwki dla zrelaksowania jego malutkiego ciałka. Kąpiel w odprężająco i leczniczo działającym na skórę krochmalu jest jego dopełnieniem.  
 
Wpis powstał we współpracy z marką Adamed i Ninio Biolife.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam