wtorek, 7 czerwca 2011

Pierwszy ząbek Klaudusi

No to mamy w iście sprinterskim tempie pierwszy ząbek Klaudusi - w 4 miesiące i jeden tydzień piątego miesiąca! Clody Rose ze swoim żywym charakterkiem nie mogła czekać dłużej, tylko najszybciej jak się da zaczęła uzbrajać się w ząbalki :)

Co prawda na razie czujemy tylko pod palcem przecięte ostrą krawędzią dolne dziąsełko i do pojawienia się całego zęba naszym oczom jeszcze chyba trochę czasu, ale pewnie już niebawem będzie go widać w całej okazałości... Co ów ząbek poprzedziło? Otóż od jakichś trzech dni Malutka płakała około godziny od 16-tej do 17-tej i było to dość zastanawiąjące, bo z brzuszkiem, tudzież z kupkami wszystko było w miarę dobrze. Dziś znów płacz w czasie karmienia kleikiem ryżowym, gdy dotknęłam łyżeczką dziąsełka Malutkiej... Palcem po dziąśle przejechałam i... jest - ostra krawędź. W lodówce już od jakiegoś czasu czekał żel na ząbki, który wraz z zaaplikowanym czopkiem przeciwbólowym pomógł prawie od razu.

Pierwsze płacze z powodu ząbkowania w ciągu dnia już za nami, teraz tylko przygotować się nam na następne :) Zobaczymy jak będą wyglądały noce...5 komentarzy:

 1. Gratuluję i z przerażeniem czekam na nasze zębiska...:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję!!!:-) niesamowite jest to z jakim spokojem o wszystkim piszesz...nie...nie ze spokojem...z taką radością i otwartością na nowe!

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja starsza córka też w wieku 4 miesięcy miała pierwsze zęby. Wbrew wszelkim (głupim?) opiniom, ma zęby zdrowe, ładne, równe.
  Gratuluję bo to wydarzenia jest spore :-

  OdpowiedzUsuń
 4. no no no! gratulacje!
  ja się przyglądam z niepokojem naszemu klopsowi, bo ślini się od jakiegoś czasu makabrycznie i ładuje do buziola wszystko co się mieści i nie tylko :)
  no i marudzi, ale tłumaczę to upałami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hehe, będzie gryzła Mamusię;-)))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam