niedziela, 25 czerwca 2017

Sportowe wypadki

Sport to piękna sprawa. Kształtowanie ciała i umysłu. Same plusy. Owszem, jest pewien margines urazowości, ale tak naprawdę mało się o nim myśli, gdy jest się w trakcie uprawiania ulubionej dyscypliny.

Czasami zdarzają się jednak nieprzewidziane przykre sytuacje. Wypadek, Kontuzja. Leczenie. Fundusze potrzebne na rehabilitację. Niektóre dyscypliny sportu są wyjątkowo urazowe. Zawodowcy wiedzą, że trzeba się na tę okoliczność ubezpieczyć, to constans w ich przypadku. Odszkodowania z tytułu utraty zdrowia na skutek wypadku w sporcie mogą im potem pomóc w sfinansowaniu kosztownej rehabilitacji.

Amatorzy, którzy uprawiają sporty różne od przypadku do przypadku, często o tym nawet nie myślą. Refleksja przychodzi po fakcie. Czasami pomóc może w odpowiednim momencie doradca, który zaproponuje rozsądne ubezpieczenie się na wypadek wypadku, nomen omen. Jednak samo ubezpieczenie jeszcze nie gwarantuje automatycznego odszkodowania w razie przykrej sytuacji.

Przy ustalaniu odszkodowania sprawdza się, czy osoba poszkodowana w trakcie uprawiania określonej dyscypliny sportowej, zastosowała wszelkie możliwe środki i dołożyła starań, aby zminimalizować tzw. ryzyko sportowe. Ocenie poddaje się związek przyczynowy między zachowaniem się poszkodowanego i ewentualnie osób obowiązanych do zapewnienia bezpieczeństwa uprawiających sport oraz ich przyczynienie się do powstania lub zwiększenia szkody. Może to działać na niekorzyść amatorów sportu. 

Dobrze jest rozważyć wcześniej, zanim podejmie się określone aktywności - z kim, kiedy i gdzie oraz pod czyim nadzorem uprawiać daną dyscyplinę sportową w sposób bezpieczny. Gdy osoba poszkodowana zachowała wszelkie wymagane środki bezpieczeństwa, a przy tym przestrzegała reguł danego sportu, w grę wchodzi ocena okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia. Biorąc pod uwagę dużą różnorodność sytuacji, w jakich dochodzi do wypadków, ale też wiele czynników, które mają wpływ na powstanie różnych szkód,  najlepiej prosić o pomoc dobrego doradcę ubezpieczeniowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam