poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Zatroszczyć się o oczy

Coś dla oka...


Wpatrywanie się w ekrany komputera, smartfona, telewizora to dziś najczęstsze czynności, jakie muszą wykonywać nasze oczy. Taki ważny organ, a pracuje na pełnych obrotach codziennie i to często nadwyrężamy go bez odpoczynku. Warto byłoby od czasu do czasu o nasze oczy zadbać. By ewentualna wada wzroku się nie powiększała, lekarze zalecają najpierw dbanie o dietę bogatą w kilka ważnych składników. 

Warto zapamiętać, że dla dobrego wzroku potrzebne nam są witaminy A, C, E. Bogate są w nie warzywa i owoce, a wśród nich najbardziej marchew, pomidory, borówki, pomarańcze, a także orzechy, głownie migdały i pistacje. Zawierają one dodatkowo antyoksydanty chroniące oczy przed np. zwyrodnieniem plamki żółtej i zaćmą. 

W diecie z myślą o zdrowych oczach powinny być też produkty bogate w minerały. Ważne są: cynk, selen, miedź oraz mangan. Cynk jest jednym z ważniejszych, powstrzymuje rozwój tzw. kurzej ślepoty. Dobry sposób na dietę urozmaiconą o ten wartościowy składnik to dodawanie do potraw, np. do sałatek - pestek dyni. Ważne są też kwasy tłuszczowe Omega-3. Będziemy je dostarczać organizmowi jedząc ryby, orzechy czy jajka, ale także awokado. Do tego oliwa z oliwek i olej lniany i możemy być spokojni i to, że dostarczymy regularnie dawkę kwasów Omega-3 do naszego organizmu. Oprócz tego, że dobrze działają na oczy, to także korzystnie wpływają na cały Twój organizm. Dowiedziono, iż kwas omega-3 ma działanie przeciwnowotworowe. 
 
Źródło: eczo.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam