piątek, 21 kwietnia 2017

Po co nam... armata?

Pomysł na armatę był od jakiegoś czasu. Taki eksponat, replika raczej armaty miała się przydać na akademiach szkolnych. Od pomysłu do efektu u nas niedaleko. 

Znalazł się w sąsiedniej miejscowości pan tokarz, który wytoczył lufę armaty na swojej tokarce, a pozostałe elementy zrobił stolarz. Armata wyszła fajna, tym bardziej, ze specjalnie została spatynowana. Na pamiątkę będzie niedługo uwieczniona w jednej z powstających książek. Armata nasza czasem jedzie na uroczystości szkolne, a czasem przydaje się na sylwestra do okazjonalnego strzelania fajerwerków. Generalnie jednak jest rodzinną już pamiątką i stoi sobie w kąciku domowego salonu. Lubimy takie historyczne ciekawostki.

Obecnie gotowe elementy do takich niecodziennych pomysłowych konstrukcji można zamówić m.in. tu: http://www.mettec.com.pl/ Technologie produkcji obróbki metali za każdym razem potrafią zaskoczyć. Każdy producent elementów metalowych stale podnosi szybkość, dokładność i precyzję wykonywanych podzespołów. Obróbce poddawane są coraz cieńsze blachy i trudniejsze do obróbki metale. Dzieje się tak dzięki postępowi jakościowemu w projektowaniu, a także wykonaniu obrabiarek wykorzystywanych w procesach produkcji. Zaczęto też stosować coraz to bardziej wymyślne stopy metali, zarówno do materiału obrabianego, jak i do produkcji narzędzi do obrabiarek. Dziś skorzystalibyśmy pewnie z gotowych elementów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam