sobota, 2 maja 2015

Telematyka i wielojęzyczność

Zadziwiające, jak praca humanistów przeplata się i dopełnia ze współczesną telematyką. Telematyka integruje badania z zakresu telekomunikacji, automatyki i informatyki. Powstają nowoczesne platformy do zarządzania danymi w wielu punktach świata.

Termin telematyka jest ostatnio łączony z różnymi dziedzinami gospodarki. Mówi się o telematyce finansowej, budowlanej, medycznej i transportowej. Mam styczność z inteligentnym transportem. Systemy telematyki transportu poprzez specjalne platformy łączą różne urządzenia i aplikacje. 

Sieci komórkowe, Internet, a także systemy łączności radiowej, lokalizacyjne bazy danych, bazy danych cyfrowych i drogowych, systemy nawigacji satelitarnej czy urządzenia monitorowania ruchu drogowego - wszystko to zintegrowane jest w jednym systemie, który służy do ni mniej ni więcej, tylko oszczędności czasu i szybkiego przepływu informacji. 

Czujniki, kamery, radary, detektory, urządzenia służące do monitorowania pogody lub umożliwiające przekazywanie danych użytkownikom systemów transportowych - to wszystko daje taką bazę, z której mogą czerpać w każdym momencie klienci po obu stronach systemu oraz wszelkie biura obsługi klienta, sieć prawników, specjalistów, techników i menedżerów. 

Humanistka na osiągnięcia tej jednej z najnowszych nauk - telematyki  patrzy z zaciekawieniem i wie jedno, że jakkolwiek platformy nie byłyby automatyczne, wszędzie współpracują przy nich żywi, interesujący ludzie, którzy muszą być dziś #multilanguage 

Źródło: http://www.hussar-gruppa.com/wspolpraca/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam