piątek, 17 stycznia 2014

31 stycznia - to mój osobisty Dzień Niezapominajki!

Życie czasami zatacza koło. Pewne daty się pamięta. 31-go stycznia urodziła się trzy lata temu moja córeczka. Na 31-go stycznia 2014 umówiłam się też na kompleksowe badania ginekologiczne (w tym na cytologię). Od narodzin córki po raz pierwszy. Trzy lata to trochę za dużo na pozwalanie sobie na nonszalanckie traktowanie własnego zdrowia myśląc, że przecież do tej pory nic nie dolegało, nic zatem złego nie może się zdarzyć.

O takich kobietach jak ja mówi się delikatnie, uroczo, że są w kwiecie wieku :) Określa się to delikatniej, żeby pominąć słowo, że jest się kobietą dojrzałą?! Tak czy siak z pewnością taką kobietą jestem i się czuję, powinnam więc nie zapominać o ważnych sprawach takich jak własne zdrowie, bo jestem matką, bo jestem żoną, mam rodzinę, a ponadto... jestem kobietą, która chce długo i szczęśliwie żyć, by realizować swoje pasje, które jeszcze czekają na swój moment, by rozkwitnąć  jak kwiat właśnie...

Jestem kobietą. Jestem sobą. Czasami pamiętam to, co bardzo chcę, czasem zapominam. Czasami potrzebuję bodźca, by coś zrobić, czasami sama od środka generuję energię z własnych pokładów, które w pewnym momencie uwalniają się same. Czasami musi mi sugestywnie o czymś przypominać koleżanka, aż w końcu dam się namówić, a kiedy indziej zapominam całe morze dobrych rad, które ktoś ciurkiem mi "wciska", a ja i tak nie chcę o nich pamiętać. Taka jestem, lubię się i swój wewnętrzny chaos ogarniam... Ponad wszystko zaś lubię moc działania dobrego przypadku!

Przypadkiem poznałam kiedyś blog mojej koleżanki blogerki Hafiji, która poprosiła mnie o wsparcie bardzo ważnej kampanii związanej ze zdrowiem kobiet. Zgodziłam się bez wahania z dwóch powodów, bo zawsze sobie cenię każdą inicjatywę, którą razem możemy podejmować, a że przy tej okazji, ja w końcu znajdę czas i skutecznie przypomnę sobie o ginekologicznych badaniach? - To był dodatkowy bonus zaangażowania się rozpowszechnianie informacji o tej akcji!

Dzięki akcji zainicjowanej przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości, zostałam niezapominajką przede wszystkim dla siebie - w końcu umówiłam się na 31 stycznia na komplet badań ginekologicznych! Będę szczęśliwa, jeżeli będę mogła Wam też dać impuls, abyście i Wy, Kochane Czytelniczki, pamiętały o tym, by wśród nawału obowiązków, postarały się wygospodarować czas na wizytę u ginekologa. 

Badania cytologiczne, które możecie bezpłatnie zrobić w swojej przychodni (wiem ze świeżego doświadczenia, że nie od razu udaje ustalić się szybki termin, ale też nie są to terminy za dwa lata) - to Wasz obowiązek przede wszystkim wobec siebie. Nawet jeśli odkładałyście to tak jak ja długo z różnych względów, teraz już o tym nie zapominajcie! 

Tegoroczna Ogólnopolska Kampania Społeczna „Piękna bo Zdrowa” organizowana pod honorowym patronatem Pani Anny Komorowskiej Małżonki Prezydenta RP jest już V-tą, jubileuszową edycją tej wyjątkowej kampanii realizowanej z inicjatywy Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości. 

Celem kampanii jest zmiana podejścia kobiet do własnego zdrowia i przypominanie o potrzebie wykonywania regularnych badań ginekologicznych. Mnie osobiście zmobilizowała do zapisania się na konkretny termin u ginekologa. Zrobię je w dniu urodzin mojej 3-letniej córki, która zdrowej mamy będzie potrzebowała jeszcze wiele, wiele lat! Na pewno Wy też macie swój ważny powód, dla którego warto żyć...

DUMNIE WSPIERAM
 
Ogólnopolską Kampanię Społeczną 

„Piękna bo zdrowa!”  NIE ZAPOMINAJ  o badaniach ginekologicznych. NIEZAPOMINAJKI żyją dłużej.


Blogerki dla Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości


Jeżeli chcesz się przyłączyć, napisz: joanna@kwiatkobiecosci.pl

ZOSTAŃ NIEZAPOMINAJKĄ!

Ja ją od kilku dni noszę! Pasuje do wielu outfitów :) Przy okazji zaś noszę "kaganek oświaty" w tym dzisiejszym zabieganym świecie o bardzo ważnej kampanii i szczytnym celu...

Dołącz do społeczności niezapominajek na facebooku: https://www.facebook.com/kwiatkobiecosci 
 
Możesz też przekazać 1% podatku na rzecz działań profilaktyki raka szyjki macicy i innych chorób ginekologicznych realizowanych przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości:  KRS 0000315362

PS Tak się składa, że należę też do społeczności Bella Woman, a marka Bella jest jednym ze sponsorów tej ważnej inicjatywy. Ambasadorki tej akcji w tym roku wyglądają wyjątkowo pięknie, moim skromnym zdaniem :)

 

7 komentarzy:

 1. Ależ piękny post. Ja też już umówiona jestem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. popieram:)
  fajne u Was♥
  obserwuje i zapraszam do nas:
  http://oliwkowy-swiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Na okazję niezapominajki chyba wszystkie zdążyłyśmy się umówić do gina :D

  OdpowiedzUsuń
 4. pinezki - oj tak, na to wygląda, wiec bransoletki działają! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapraszam do mnie, do porodu coraz bliżej! Strach coraz większy ...
  Sprawdź sama!
  http://stormofhormones.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz, pozdrawiam